tel.: 0908 886 383
ŠTÚDIO-LÍNIA – Poprad | Metabolizmus, organizmu, systém, priberania, chudnutia
Metabolizmus, organizmu, systém, priberania, chudnutia
Metabolizmus, organizmu, systém, priberania, chudnutia
3125
page,page-id-3125,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

Prečo priberáme

 
M

etabolizmus organizmu a jeho rýchlosť je dôležitým faktorom  v systéme priberania a chudnutia. Mnohí štíhli ľudia majú dobrý a rýchly metabolizmus a práve z toho dôvodu si svoju postavu vedia udržať, hoci zjedia omnoho viac než Vy.

Naopak ľudia s pomalším metabolizmom to majú omnoho ťažšie. Ich boj však nie je celkom prehratý, nakoľko aj pomalý metabolizmus možno „naštartovať“ za pomoci určitého systému stravovania. Nepodceňujte rýchlosť svojho metabolizmu. Jeho výkony s pribudajúcim vekom klesajú. Každých desať rokov približne o päť až desať percent.

Často sa stretávame s otázkou: „Veď nejem viac ako predtým a predsa priberám. Prečo?“

zenea_vahaAk si neuvedomíme rýchlosť svojho metabolizmu s pribúdajúcimi rokmi a naďalej prijímame rovnaké množstvo potravy tak ako v mladšom veku, automaticky sa to prejaví na hmotnosti a priberieme viac ako sme si vôbec želali.Pretože zákonnú rovnicu medzi energetickým príjmom a výdajom organizmu oklamať nemôžme. Teda ak nechceme pribrať, môžeme skonzumovať len také množstvo potravy, ktoré organizmus spotrebuje na svoju energiu a teda neuloží si do tukových zásob. Účinnou zbraňou proti obezite s pribúdajúcim  vekom je prinútiť sa k zníženiu príjmu potravy, než na aký sme boli zvyknutí,  ako aj zmena životosprávy v prospech hodnotných nízkoenergetických potravín.

Ak už sme z akýchkoľvek dôvodov neustriehli svoju hmotnosť a ručička na váhe sa posunula do neželateľných čísiel, často sa rozhodujeme zasiahnuť.